Časopis pro ženy Lady.cz vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
  • Najdete nás i na

Krásné a zdravé vlasy? Vsaďte na přírodní kosmetiku!

Máte po krk jemných, lámavých vlasů, kterým chybí lesk? Jestliže se vám nedaří zlepšit jejich stav, možná je na vině vlasová kosmetika plná parabenů a silikonů a také její časté střídání. Vrátit vlasům lesk a sílů může kvalitní přírodní kosmetika, která je nebude zatěžovat.

Dlouhodobé používání přírodní kosmetiky pomáhá ozdravit pleť a vrátit jí přirozený jas. A stejně je tomu i u vlasů, ve kterých se vše nezdravé odráží snad ještě více.

Přírodní vlasová kosmetika Hristina neobsahuje sulfáty, silikony, parabeny, minerální oleje ani jiné chemické látky, jež zatěžují vlasy a vlasovou pokožku. Ani v pěnivosti přírodní šampony nijak nezaostávají. Důkazem toho je například přírodní regenerační šampon proti vypadávání vlasů. Díky mydlici lékařské, která je přírodním pěnidlem, je jejich použití velmi komfortní. Tato léčivá bylina má navíc hojivé účinky. 

Ozdravení vlasů si žádá čas

Zhoršil se po používání přírodní kosmetiky stav vašich vlasů nebo pleti? To se může stát, neboť při používání výhradně přírodních přípravků se vlasy i pleť náhle „probudí k životu“ a zbavují se všech chemikálií a škodlivin, které se zde nahromadily. Jedná se však pouze o dočasný stav, proto by byla velká škoda se opět uchýlit ke kosmetickým přípravkům plným potencionálních hrozeb. Důležité je nevzdat se a vytrvat, neboť obnova vlasů není otázkou několika málo dní.

Krásné vlasy v zimě?

Časté přechody z tepla do zimy vlasům rozhodně nesvědčí. Vlivem velmi nízkých teplot jsou vlasy často suché, bez lesku. V zimě vlasům škodí nejen teplotní výkyvy. Na jejich stavu se neblaze podepisuje také nošení čepice. Vlasy se tak více lámou, třepí a samozřejmě elektrizují, takže je mnohem těžší upravit je do požadovaného účesu. Rovněž bývá ještě obtížnější rozčesat je. S těmito problémy mohou pomoci zejména kondicionéry a masky na vlasy, které však vlasy příliš nezatíží. Vysušeným vlasům s poškozenými konečky pomůže přírodní vlasová maska pro poškozené vlasy kopřiva, ořech, lopuch.

Zdravá strava pro bujnou kštici

Máte dojem, že i přes veškerou možnou péči vaše vlasy stále vypadají nezdravé, chybí jim lesk a vitalita? Důvodem může být špatné stravování či nedostatečný pitný režim. Nejen na stavu pleti, ale i na kvalitě vlasů se nevyvážený jídelníček negativně projeví. Důležité je proto dbát na dostatečný příjem vitamínů a minerálů. Vhodné jsou v tomto případě zejména ořechy a samozřejmě také čerstvé ovoce a zelenina.

Pokud máte pochybnosti o tom, zda je váš příjem živin dostatečný, jako první pomoc by vám mohly posloužit doplňky stravy určené pro vlasy, nehty a pleť.

Je zřejmé, že cesta ke krásným a zdravým vlasům nemusí být vždy snadná, ale určitě se vyplatí. Stačí jen důslednost, trpělivost a také kvalitní kosmetika.

 

Ohodnotit
(0 )
Pro vložení komentáře se prosím přihlašte a pokud nemáte heslo prosím zaregistrujte se"

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí:

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.


Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí: