Časopis pro ženy Lady.cz vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
  • Najdete nás i na

Lávová zem. Rozmazlujte své tělo a vlasy přírodní kosmetikou bez chemie

Lávová zem je přírodní prostředek pro šetrné mytí celého těla a vlasů. A jelikož je to čistě přírodní produkt neobsahující žádnou chemii, dokáže pomoci při řadě problémů.

Není totiž nic lepšího, než dopřát naší pokožce a vlasům rozmazlování bez alergických reakcí. Navíc se dá použít i jako pleťová maska nebo jemňoučký peeling – takže si pojďte o ní říct něco víc.

Lávová zem pochází z Maroka, kde je oblíbená pro své čistící, zklidňující a hypoalergenní vlastnosti. Obsahuje velké množství minerálů, například hořčík, železo, sodík, zinek, fosfor a látky, které blahodárně působí na pokožku těla a hlavy. Váže na sebe nečistoty a mastnotu, takže po nanesení a důkladném opláchnutí vodou nechává pokožku čistou a vlasy hebké a jemné. Díky tomu, že je to velmi šetrný přípravek, je vhodný i pro citlivou a problematickou kůži. Vlasovou pokožku umí zklidnit, pomáhá odstraňovat lupy.

Má neutrální pH, proto je po umytí pokožka vyrovnaná. Lávová zem se prodává nejčastěji ve formě prášku, který se rozmíchává s vodou. Vznikne vám „blátíčko“, kterým si pak umyjete obličej, celé tělo a také vlasy a opláchnete. Pokud si ho uděláte hustší, máte pleťovou masku, kterou si nanesete na obličej, necháte působit 15 minut a opláchnete. Jako pleťová maska pomáhá pokožce, která má problémy s ucpáváním pórů a nadměrnou tvorbou mazu. Odstraňuje odumřelé buňky a šetrně čistí. Díky jejím odmašťovacím schopnostem se hodí také pro mastné vlasy, vlasová pokožka získá rovnováhu a vlasy zdravý lesk.

Autorčino okénko

Lávová zem neunikla ani mé pozornosti. Popravdě chvilku mi trvalo naučit se s ní pracovat, hlavně pokud šlo o mytí vlasů. Chce to ale experimentovat a zkoušet různou hustotu kašičky, neboli poměr vody a lávové země. Pak už jdou věci ráz na ráz :-) Na mytí vlasů mi nejlépe vyhovuje hodně řídká směs. Před samotným nanesením je nutné vlasy pořádně a dlouze opláchnout teplou vodou, aby nabobtnaly. Pak už jen nanesete směs a postupujete jako při mytí normálním šamponem, jen děláte jemné a šetrné tahy. Někdo doporučuje nechat zem na vlasech ještě chvíli působit, ale já to dělám bez toho. Pozor, je to samozřejmě bláto, takže hlavně pokud máte delší vlasy, tak se připravte, že to prská všude okolo. Nejlepší je vysvléknout se a vlézt do sprchy. Pak si stékající zemí můžete rovnou umýt celé tělo a opláchnout si zároveň i vlasy. Výsledek není špatný, vlasy jsou hebké, pokožka čistí, nikde žádná svědivost jako po chemických přípravcích.

Se zemí se pak dá různě experimentovat, hlavně pokud ji používáte jako pleťovou masku, dá se do ní používat mnoho dalších surovin jako je olivový olej, med, jogurt, prostě co vás napadne, je to zábava a vy máte pokaždé trochu jinou masku. Stejně tak můžete používat na mytí vlasů ve směsi žloutek, ten doporučuji přidávat pokaždé, protože směs pak jde lépe nanášet a vlasy se pohodlněji umyjí.

Ohodnotit
(0 )
Pro vložení komentáře se prosím přihlašte a pokud nemáte heslo prosím zaregistrujte se"

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí:

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.


Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí: