Časopis pro ženy Lady.cz vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
  • Najdete nás i na

Bytový interiér od profíka či svépomocí

Chystáte se na koupi nového bytu? Rozhodli jste se váš byt zásadně rekonstruovat? Přemýšlíte, jak si zařídit interiér?

Uvažujte, že se s designem obrátíte na profesionály nebo máte "výtvarné buňky" a to "správné oko" a pustíte se do všeho sami svépomocí? Která varianta je vlastně lepší a jaká vás mohou potkat úskalí? Každopádně, v obou případech je dobré nic neuspěchat, důkladně popřemýšlet a vytvořit si svoji představu, kterou je nejlepší přetavit i do jednoduchého zadání.

Je lepší oslovit s bytovým interiérem profesionála nebo vsadit na svůj vkus?

Zde asi neexistuje jednoznačná odpověď. Jsou tvůrčí lidé, kteří mají kuráž, dostatek času a věří svému "vytříbenému vkusu" a v zásadě si to celé chtějí užít sami, nebo se svým partnerem. Již dopředu vědí, že by nikdy svůj interiér do rukou profesionálních designérů nevložili. Tento typ lidí je smířen i s případným neúspěchem a nevadí jim, že i něco "přestřelí" a vše nedopadne tak, jak by mělo. Mají radost ze své vlastní kreativity a vedle výsledku je pro ně důležitá i ta cesta, která trvá často i několik let. Samozřejmě, i zde do procesu vstupují finance. 


Interiér designerů společnosti FINEP ve vzorovém bytu v Praze 10 Nad Přehradou.

Pak je zde další skupina lidí, kteří berou interiér jako součást celé stavby a nevidí nejmenší důvod, proč by jejich představy neměl realizovat skutečný profík. Vždyť stěnu v obýváku si také sami neštukovali. Pak je zde další skupina lidí, kteří by se rádi obrátili na profesionálního bytového poradce, jež by je inspiroval a svými zkušenostmi dovedl k nejlepšímu výsledku, ale mají obavy, že by vše bylo velice drahé.

Designér vám umí ušetřit řadu finančních prostředků

Je dobré si hned na začátku uvědomit, že pokud nedáte designérovi zcela volnou ruku i v případě realizace, nebudete rozhodně platit za práci malířů, truhlářů atd., ale pouze za inspiraci a výtvarné řešení. Výsledek bude vždy podle vašich představ, jen se vyvarujte zbytečných chyb. Jestli víte, co se vám líbí a co chcete, nemusíte se tedy ničeho obávat. Designér, a budete se divit, kolik existuje skvělých a jednoduchých fint, zrealizuje vaši představu a pouze vás s úsměvem usměrní v případě totálních "nerealizovatelných úletů".


Interiér designerů společnosti FINEP ve vzorovém bytu v Praze 5 Britská čtvrť.

Je tu ale i něco navíc. Profesionálové spolehlivě vědí, co a kde koupit za nejvýhodnější ceny, znají současné trendy a mají i "dobré kontakty". Obchody s dekoracemi a nábytkem totiž nenabízí vše, co je na trhu. Spousta věcí je dostupných pouze pro velkoobchodní účely a vy, jako obyčejný zákazník se k nim nedostanete. Neváhejte tedy oslovit profesionálního interiérového designéra, nabídne vám možnosti, o kterých ani nevíte, a přinese vám při nejmenším inspiraci. Je však důležité, vybrat si správného člověka, který umí naslouchat, ztotožní se s vaším vkusem a bude brát zřetel na vaše požadavky. Samozřejmě, ani zde se zázraky nekonají, vašim požadavkům musí odpovídat i vaše finanční možnosti. Ale i zde platí, že nemusí být vše krásné současně i drahé, a to i naopak.


Interiér designerů společnosti FINEP ve vzorovém bytu na Praze 9 Prosek.

Tipy, které vám ušetří finanční prostředky

Součástí nabídky společnosti FINEP, která realizuje developerské projekty v Praze, jsou i služby bytového poradce, který vám pomůže nejen s návrhem, ale i se samotnou realizací. Další možnost je, že lze si profesionálního designéra najmout i hodinově, aby vám pomohl jen při plánování a uspořádání nábytku a dekorací či probral s vámi ideální barevnost. Další možností spolupráce je i model, že vy si sami navrhnete projekt a s designérem ho pouze zkonzultujte. Dnes je velmi oblíbená i spolupráce online. Je zde také možnost využít služeb obchodníků s nábytkem. V případě, že si u nich koupíte nábytek či dekorace, nabízejí zcela zdarma konzultaci a vizualizaci projektu.

 

Ohodnotit
(1 )
Pro vložení komentáře se prosím přihlašte a pokud nemáte heslo prosím zaregistrujte se"

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí:

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.


Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí: