Časopis pro ženy Lady.cz vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
  • Najdete nás i na

V jakém prádle jsme nejvíc sexy?

V korzetu. O tom žádná. Tento druh dámského prádla nás doprovází již několik století a jsme díky němu stále svůdné.

V jakém prádle jsme nejvíc sexy? shutterstock

Dokonale nám modeluje postavu, zdůrazňuje přednosti a schovává nedostatky. Nebojte se ani vy zařadit korzet do svého šatníku, pomůžeme vám s tím. Podívejte se, jak si ho vybrat a inspirujte se několika tipy, jak ho nosit. 

Účel světí prostředky

Nejprve se zamyslete nad tím, pro jakou příležitost chcete korzet obléci. Možností je mnoho, od kousku sloužícího jako vrchní díl společenských šatů po prádlo, kterým večer potěšíte svého manžela. Podle velikosti a konstrukce dělíme korzety na: 

• Prádlový = nosí se pod oblečením, což znamená, že je součástí běžného prádla. Zpravidla slouží pro upnutí punčoch pomocí podvazů. Nicméně, postavu v šatech tvaruje minimálně. Ohlídejte si, aby měl korzet pro každodenní nošení menší počet kostic a byl celkově méně vyztužený. Vykrojení nad bedry, pokud na něj narazíte, zaručí, že se vám bude lépe sedět. 

• Společenský = tento typ korzetu tvoří horní část společenského oděvu, nejčastěji ho spatříte u svatebních šatů. Nosí se „na vrch“, což znamená, že ho každý uvidí. I zde jednoduše napojíte podvazky, pokud potřebujete podržet punčochy. Materiálů, doplňků, stylů zapínání atd. najdeme u společenských korzetů neuvěřitelné množství, každý si proto zaručeně vybere to své. Tento druh bývá mnohem tužší, než prádlový, má větší počet kostic a většinou se stahuje šňůrkou na zádech. Užívejte si v něm obdivné podhledy, ale ne více jak pár hodin. Společenský korzet není radno nosit po celý den. 

• Kombinace obojího = někde na půli cesty mezi prádlovým a společenským korzetem najdete kombinaci obojího. Tento kousek slouží jako halenka pod sako, přičemž okolí vidí jen přední díl oděvu. Dejte pozor, abyste si sako nemusela sundat, zadní část s vykrojením na sezení by nevkusně koukala ven a vyvolala zbytečně povytáhnuté obočí ostatních. 

Při výběru si dejte pozor na… 

Když už víte, na co byste korzet ráda, sáhněte po krejčovském metru a zjistěte, jaký obvod pasu máte. Dále se přeměřte těsně pod prsy. Poslední údaj, co musíte znát, je obvod prsou bez oblečené podprsenky.  V obchodech hledejte tabulku s číslováním jednotlivých výrobců, kde si na základě naměřených údajů zjistíte údaje o velikostech. Číslování se sice podobá značení podprsenek, nicméně do hry vstupuje délka prádla, která vše mírně komplikuje. Zmíněné tabulky vám tento problém pomohou překonat. 

Jestliže doma zrovna nemáte služebnou, která by vám pomohla korzet zapnout, sáhněte po kouscích se zapínáním vpředu v podobě korzetových háčků. Stejně tak popřemýšlejte i nad materiálem použitým na kostice – plastové jsou měkké a pohodlné, ale moc vás nevytvarují, naopak postavu v podobě přesýpacích hodin získáte pouze s ocelovou výztuží a cenou menšího komfortu. 

Kam v korzetu vyrazit? 

V prádlovém korzetu nevyrážejte nikam, resp. jen v případě, že je úhledně schovaný pod vrchním oblečením. Vystavováváním jej na veřejnosti si způsobíte neuvěřitelné faux pas. Zbyl nám tedy korzet společenský a ten nejvíce oceníte na plese nebo v divadle! Ovšem, naučte ses jej prvně nosit. Několik týdnů před dnem D trénujte výdrž i stahování.   

Kromě zmíněných základních typů se nosí také tzv. korzetový pás, díky kterému ozvláštníte nejeden model. Funguje jako velký pásek – vyjímá se na košili, i na kabátu. Pokud oblékáte korzet, nedoporučujeme jej kombinovat z minisukní. Společně totiž tyto dva kousky působí vulgárně. 

 

Ohodnotit
(0 )
Pro vložení komentáře se prosím přihlašte a pokud nemáte heslo prosím zaregistrujte se"

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.

Kde to vře?

Error: No articles to display

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí:

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.


Kde to vře?

Error: No articles to display

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí: