Časopis pro ženy Lady.cz vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
  • Najdete nás i na

Na co si při hledání chůvy musíte dát pozor?

Pokud potřebujete zajistit svým dětem hlídání a sháníte právě nějakou vhodnou chůvu, určitě se vám bude hodit znát několik pravidel, kterými byste se měli řídit.

Nalezení té pravé paní na hlídání není tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Nejenom, že musí mít prokazatelné zkušenosti, ale musí si především umět vytvořit nějaké pouto s dítětem, které bude hlídat. Při jednorázovém hlídání to zase tak zásadní není, ale při tom dlouhodobém je to prakticky povinnost.

Agentury pomohou najít tu správnou chůvu snadno

Je logické, že rodiče mají strach spustit své děti z dohledu. Chtějí pro své potomky to nejlepší a je přirozené mít obavy, pokud je necháváte s někým cizím. O to důležitější je najít ideální paní na  hlídání dětí, která se o vaše potomky bude umět postarat se vším všudy. I v případě, že vaše dítě vyžaduje speciální péči, měla by být chůva schopna mu ji poskytnout. Hledání na vlastní pěst se proto nemusí vyplatit. Specializovaná agentura naopak disponuje rozsáhlou databází všech registrovaných chův a může vám tak poskytnout pomoc s výběrem.

Hlídání dětí je s pomocí agentury bezpečnější a spolehlivější 

Nechat dítě hlídat někým neznámým je vždycky riziko. Proto není moc rozumné shánět chůvu přes klasický novinový inzerát. Proč? Více zde. Nikdy si totiž nemůžete být jistí, kdo se za nabídkou hlídání skutečně skrývá a zda má dostatečné zkušenosti.  Agentura Slunečnice se zabývá registrací chův už pěknou řádku let a detailně každou novou uchazečku o registraci prověřují. V jejich databázi jsou i chůvy, které se dokážou postarat o jakkoliv znevýhodněné dítě se speciální potřebou péče. Jistě budete s takovou službou klidnější, až budete odcházet za svými povinnostmi. 

Podmínky hlídání si domluvte dopředu

Je důležité si však i doporučenou chůvu agenturou prověřit osobně. Můžete na první seznamovací schůzce pokládat vlastní otázky a vytvářet modelové situace, abyste poznali, jak v které chvíli bude chůva reagovat. Teprve v případě spokojenosti si chůvu můžete najmout. Ceník hlídání dětí je závislý na době, po kterou o ně bude pečováno i na četnosti. Pokud budete využívat služeb chůvy opakovaně, je samozřejmě hlídání z dlouhodobého hlediska levnější. Plat je přitom srovnatelný s tím, co nezkušené chůvy požadují v inzerátech. S agenturou však budete mít jistotu, že dítě necháváte v péči někoho, kdo dětem opravdu rozumí. 

 

Ohodnotit
(1 )
Pro vložení komentáře se prosím přihlašte a pokud nemáte heslo prosím zaregistrujte se"

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí:

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.


Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí: