Časopis pro ženy Lady.cz vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
  • Najdete nás i na

Dva v jednom – sluneční a dioptrické brýle

Každý, kdo nosí brýle, minimálně jednou ročně řeší otázku, jak chránit svůj zrak před UV zářením. Existují dioptrické sluneční brýle? A je možné si nechat vyrobit dioptrické brýle přesně pro naše oči?

A jak mohou sluneční dioptrické brýle vypadat? Vypadají skutečně jako sluneční? Potěšíme vás. Odpověď zní ANO. 

Je možné mít klasické sluneční brýle, které ochrání váš zrak a nemusíte pod ně nosit kontaktní čočky, abyste dobře viděli. Svůj zrak můžete chránit stylově a dokonce i bez kontaktních čoček vidět tak, jako byste se dívali přes vaše klasické dioptrické brýle

V podstatě pro lidi s vadou zraku existuje několik možností, jak během léta chránit svůj zrak. Jednou z možností je použití kontaktních čoček a slunečních brýlí. Další možností je sluneční klip, který se přichytí k rámu vašich stávajících brýlí, použití samozabarvovacích brýlových čoček (rozebereme si níže) anebo klasické sluneční dioptrické brýle. 

Kontaktní čočky + sluneční brýle 

Nejčastějším řešením a také nejsnadnějším je použití kontaktních čoček a slunečních brýlí. Výhodou je zde pestrá nabídka a neomezený výběr. 

Sluneční dioptrické brýle 

Dnes je možné koupit si sluneční brýle, které budou zároveň dioptrické a řešené na vaši konkrétní oční vadu. Vybrat si můžete z mnoha designů brýlí, včetně barev. Jsou to brýle moderní a slušivé. V podstatě si u prodejce či výrobce v obchodě vyzkoušíte z jeho nabídky brýle a oni vám na zakázku vsadí dioptrická skla s ochranou, kterou si zvolíte. To znamená, že máte na první pohled sluneční brýle s dioptriemi k nerozeznání od těch běžných slunečních bez dioptrií. V nabídce jsou modely pro běžné nošení, ale i sportovní dioptrické sluneční brýle. 

foto Gettyimage

Sluneční klip 

Dejme tomu, že máte Ray-Ban dioptrické brýle, které vám sluší a patří k vašim oblíbeným. Nicméně chcete si chránit i svůj zrak. Pak stačí zakoupit pouze sluneční klip, který se za pomoci kolíčkového úchytu předsadí před brýle. Sluneční klip je možné přizpůsobit velikosti i tvaru vaší obroučky. U tohoto typu řešení sluneční ochrany je vhodná nízká pořizovací cena. 

Řešení je to rychlé, ale už ne moc elegantní. Tudíž záleží jen na vás, které variantě ochraně očí dáte přednost. Existuje však i estetičtější řešení – u některých typů obrouček lze objednat klip, přímo vyroben konkrétnímu modelu. Tady je však nutné počítat s vyššími pořizovacími náklady. 

Samozbarvovací brýlové čočky 

Tyto brýle se vyrábí ze skla nebo plastu. V okamžiku, kdy vám na oblast zraku dopadnou sluneční paprsky, skla se automaticky zabarví /ztmaví. Rozsah zabarvení skla se pohybuje od 8 do 75 % v závislosti na výrobci, materiálu, síle oslnění, interiér, exteriér apod. Nevýhodou je pomalejší zabarvování a odbarvování čoček v autě, protože čelní sklo zachytává v nějaké míře UV záření, což může být u řidičů problém. 

Ohodnotit
(0 )
Pro vložení komentáře se prosím přihlašte a pokud nemáte heslo prosím zaregistrujte se"

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.

Kde to vře?

Error: No articles to display

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí:

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.


Kde to vře?

Error: No articles to display

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí: