Časopis pro ženy Lady.cz vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
  • Najdete nás i na

Dětské fototapety vykouzlí úsměv na tvářích nejen těm nejmenším

Už jste někdy zařizovali interiér dětského pokoje? Velmi náročná záležitost! Vždyť jen objednání a nákup nábytku zaberou neskutečnou porci času. Tím by ale vaše úsilí rozhodně nemělo končit.

Jste bohužel naopak na úplném začátku. Děti vyžadují nejen pozornost, ale také dokonalé provedení jejich království. S bílými stěnami se stoprocentně nespokojí a jednou barevnou jim uděláte radost na několik vteřin. I proto se vyplatí vsadit na pestrobarevné motivy, které budou vtipné, zajímavé a dokážou děti pobavit. Naším tipem jsou dětské fototapety. Právě ony mohou zobrazovat spousty motivů pro nejmenší, ale i pro starší děti, a vytvoří tak útulné místo z jakéhokoli pokoje, a to i třeba toho tmavšího s minimálním množstvím oken. Jaké motivy jsou aktuálně v kurzu? Přesně na tuto otázku se jistě ptáte a hledáte odpověď. Těch je ovšem hned několik, o čemž vás přesvědčíme v následujících řádcích. 

Postavičky z dílny Walta Disneyho

Asi nejoblíbenější jsou dětské fototapety Disney. Není se čemu divit. Slavný tvůrce Mickeyho Mouse, kačera Donalda nebo strýčka Skrblíka si vždy uměl najít cestu k dětským duším. Nejmenší velmi rádi pohlédnou na provedení jakýchkoli kreseb z pera zmiňovaného autora, po němž bylo pojmenováno studio, jež vlastní. V současné době dokonce tato společnost zakoupila i celou ságu Star Wars. Tím pádem pochopitelně přibyly i další fototapety pro děti i dospělé znázorňující slavné postavy z Hvězdných válek. Ať už se jedná o mysteriózního a krutého Dartha Vadera anebo Luka Skywalkera či princeznu Leiu. Každý si najde to své.

I děti milují pohledy do přírody

A co takové fototapety pro děti s čistě přírodními motivy. Voleny mohou být v mnoha různých variacích, přičemž velmi oblíbené jsou především detaily různých brouků a hmyzu, který obývá i oblasti v našich končinách. Pavouci, slunéčka sedmitečná anebo cokoli jiného dokážou vytvořit v dětském pokoji zajímavou atmosféru. Zapomínat bychom neměli ani na zvířecí dětské hrdiny z animovaného světa. Krtek, včelka Mája anebo mnozí další hrdinové dětských seriálů si v pokoji pro menší děti stoprocentně své místo najdou. Některým dětem se prostě a jednoduše líbí i příroda v tradičním pojetí bez jakýchkoli příkras. Proč ne? Divoké scenérie pralesů anebo i tradiční pohledy na vodní plochy typu vodopádů, jezer či rybníků umí vytvořit osobité prostředí, jež se bude líbit nejenom dětem. 

https://myloview.cz/fototapety/podle-interieru/detsky-pokoj/

Zvířata ve spoustě podob

Pohled na jakákoli zvířata je fantastický a děti rozhodně neomrzí. Mnohé dětské fototapety na zeď zobrazují právě zvířata v zajímavých pozicích. Určitě se nemusí nezbytně jednat pouze o fototapety, které jsou typické svou autenticitou. Děti milují především pohledy na animovaná zvířata, a to třeba i v podobě jakési tapety, kdy se jeden motiv neustále opakuje dokola. Třeba takové velké množství ježků na modrém pozadí vypadá hodně poutavě a jemně, ač se jedná o zvíře s velmi ostrými bodlinami. Své kouzlo mají i spící medvídci. Dětem se v takovémto prostředí bude mnohem lépe usínat. Vždyť jejich pokoj většinou slouží jako ložnice. Přes celý den si zpravidla hrají venku anebo na počítači. 

Zeměpisné vzdělání zaručeno

Orientace ve světě je dnes důležitější než cokoli jiného. Není totiž problém nasednout v jakoukoli roční dobu do letadla a vyrazit za návštěvou nějaké cizí země. Před její realizací bychom ale měli vědět, kde se přesně tento stát nachází a jaké jsou tam zvyklosti. I děti je zapotřebí vzdělávat, a to nejlépe bezděčně. Optimálně za tímto účelem slouží nejrůznější mapy, jež mohou mít i nejmenší děti na očích. Kvalitní dětské fototapety na stěnu v tomto ohledu dokonale poslouží. Nemusí se přitom jednat o standardní fototapety znázorňující strohou mapu. Výbornou volbou je kupříkladu fototapeta světa, jež zobrazuje na různých kontinentech v mnoha zemích jejich tradiční zvířata. Malé dítě si i díky slonovi, žirafě nebo jinému živočichovi zapamatuje, kde se daná země nachází. Učení přitom nebude vůbec cílené a bude ho bavit.                           

 

Ohodnotit
(1 )
Pro vložení komentáře se prosím přihlašte a pokud nemáte heslo prosím zaregistrujte se"

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí:

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.


Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí: