Časopis pro ženy Lady.cz vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
  • Najdete nás i na

Muffin, cupcake či donut. Který je váš favorit?

Sladkost v ozdobném košíčku, malý roztomilý dortík nebo koblížek s dírou uprostřed a barevnou polevou, to jsou sladké hity současnosti, které na nás číhají na každém kroku.

Na druhou stranu jejich nepříliš česky znějící názvy mohou orientaci mezi nimi znesnadňovat. Tušíte sami, jaké jsou mezi nimi rozdíly nebo co potřebujete k tomu, abyste si tyto dobroty mohli vytvořit doma? Pokud ještě tápete, nechte si poradit od odborníků nejen na sladké pečení ze Světa cukrářů. 

Muffin k snídani, cupcake jako dezert

 Samotným tvarem jsou si muffiny a cupcaky velmi podobné, protože obě tyto sladkosti jsou umístěné v papírovém košíčku. A i přestože by si mohli někteří myslet, že cupcake je pouze nazdobený muffin, není tomu tak. Liší se totiž také přípravou i tím, kdy se mají správně jíst. 

 Na rozdíl od cupcaků jsou muffiny ve světe vnímány jako relativně zdravou sladkou pochutinou, protože mohou být vyrobené třeba i z celozrnné mouky a navíc nebývají tolik sladké. Obsahují často také oříšky nebo třeba ovoce a jsou tak ideální i jako snídaně nebo svačinka. „Těsto na muffiny by mělo být spíše hutnější, proto není nutné jej nahoru zdobit krémem. Daly by se přirovnat třeba k bábovce nebo malým buchtičkám. Po upečení musí navíc hezky vyběhnout nahoru a také jakoby se přelévat z košíčku ven. Jejich povrch může i mírně popraskat, to ale vůbec nevadí,“ vysvětluje Michal Kubíček, majitel  cukrářského portálu Svět cukrářů. K jejich přípravě tak budete potřebovat plech na muffiny a papírové košíčky. 

Zato cupcake je skutečně mini dortík se vším všudy a je tedy vhodný především jako dezert. Objevují se pak různé příchutě, jako je vanilka, čokoláda nebo třeba red velvet. Složení navíc odpovídá více klasickému dortu, protože cupcake by měl obsahovat vajíčka a také máslo. Po upečení by ani neměl moc „vyběhnout“ a popraskat. Hotové dortíky se po vychladnutí bohatě zdobí krémem, kytičkami či ornamenty nebo se dají potahovat marcipánem. Kromě plechu a košíčků budete tedy rozhodně potřebovat cukrářský sáček a špičky na zdobení či vypichovátka a silikonové formy, díky kterým vytvoříte například různé kytičky.

Americká klasika: donut

 Českým evergreenem jsou smažené koblížky z kynutého těsta, ovšem donut, který k nám připlul zpoza oceánu, už si v tuzemsku také vydobyl své místo. K jídlu totiž láká už na pohled, kdy jeho sladká náplň není ukryta uvnitř, ale zdobí americkou koblihu na horní straně a často hraje všemi barvami. Kdo by mu odolal! Pokud byste navíc měli obavu, že kynuté těsto nezvládnete správně připravit, můžete si pomoci už hotovými směsmi. „Předpřipravená směs na donuty je skvělá v tom, že má výbornou stabilitu při kynutí i smažení, takže se nemusíte bát, že se vám donuty nepovedou. Stačí navíc přidat pouze vodu, droždí, tuk a mouku. Poté pomocí vykrajovátka na koblihy vytvoříte požadovaný tvar, necháte vykynout a smažíte ve vrstvě oleje dozlatova. Zdobit můžete různými polevami, jako je banánová, karamelová, jahodová či klasická čokoládová,“ doporučuje Michal Kubíček. Polevy také můžete vybírat podle toho, jaký máte rádi výsledný efekt. Pokud chcete měkčí a pružnou, volte tzv. elastickou. Jestli ale naopak toužíte po tom, aby poleva hezky při zakousnutí zakřupala, pak je pro vás ideální tuková. Abyste koblížky dotáhli k dokonalosti, můžete je navíc ještě doladit nejrůznějšími posypkami, cukrovými šupinkami, kuličkami či hvězdičkami.   

Všechny pomocníky najdete na www.SvetCukraru.cz

O Světě cukrářů

Se Světem cukrářů se jakékoliv pečení jednoduše promění v umění, protože se správným vybavením je to zkrátka hračka. Vše potřebné pro všechny začátečníky i pokročilé je k dispozici v největším e-shopu na českém trhu Svět cukrářů, a to ať už se jedná o suroviny na výrobu, cukrářské či pekařské potřeby nebo doplňky ke stolování. Potěšit své blízké čerstvě upečenou kremrolí a doma připravenými makronkami nebylo nikdy snazší. Myslíme navíc i na ty, kteří shánějí suroviny bez lepku, AZO barviv nebo vyžadují suroviny bez geneticky modifikovaných surovin. To vše k výběru pohodlně na jednom místě.

 

 

Ohodnotit
(0 )
Pro vložení komentáře se prosím přihlašte a pokud nemáte heslo prosím zaregistrujte se"

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí:

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.


Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí: