Časopis pro ženy Lady.cz vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
  • Najdete nás i na

Nejoblíbenější pomocníci v domácnosti. Na co dát při výběru pozor?

Dnešní doba je čím dál tím uspěchanější. Ženy už dávno netráví celé dny domácími pracemi. Proto domácnosti potřebují pomocníky, které dennodenně usnadňují naše životy.

Nejoblíbenější pomocníci v domácnosti. Na co dát při výběru pozor? shutterstock

A jsou to právě oni, díky kterým se můžeme věnovat kariéře i dětem více než kdy předtím.

Aby oblíbené spotřebiče sloužili tak jak mají, je důležité vybrat ty správné výrobky. Na trhu jich je velká spousta a vybrat jeden jediný nemusí být úplně jednoduché. Pokud se chystáte mezi regály s novým zbožím, ale trochu tápete, který spotřebič je si koupit, následující řádky jsou určené přímo pro vás.

Vysavače

Vysavačů je na trhu spousty druhů. Mezi nejoblíbenější se stále řadí klasický vysavač, který je vhodný jak na vysávání podlah, tak i koberců. Když vyberete produkt s více nástavci, bude vhodný i na vysávání matrací, gaučů či nábytku. Pokud vás tento typ zaujal, můžete si přečíst podrobný návod Jak vybrat klasický vysavač.

V posledních letech se těší velké oblibě také robotické vysavače. Ty už ovšem mívají problémy s koberci, obzvlášť ty s vyšší chlupem. Hodí se do větších místností, kde by vysávání zabralo spoustu času. Pokud jej budete zapínat pravidelně, dokáže udržovat pořádek, klasické vysavače svou účinností zatím nahradit nedokáže.

Ze zahraničí se k nám dostalo i centrální vysávání. To je vhodné pro několikapatrové baráky nebo veřejné a průmyslové prostory. Pokud vás centrální vysávání zaujalo, na Wikipedii se o něm dozvíte spousty zajímavostí. 

Pračky

Jako nejlepší vynález moderní doby většina žen označuje pračku. A není se čemu divit. Kdo by si ještě dokázal představit máchat ruce v neckách a drhnout jemné prádlo o valchu. Pračka je tedy jasnou volbou, která nesmí chybět v žádné domácnosti. Jenže jak vybrat tu pravou? Možná vám pomůže srovnávací test praček, kdy ke každému produktu najdete i rozsáhlou recenzi.

U pračky je zásadní vybrat způsob plnění a kapacitu bubnu. Záleží na velikosti vaší domácnosti i prostoru, na který můžete pračku umístit. Dále se také zaměřte na programy, které spotřebič nabízí. Obzvlášť užitečná je například funkce odloženého startu.

Sušičky

Sušička patří mezi modernější spotřebiče a stává se stále populárnější. Proč? Zvládne toho totiž opravdu hodně. Prádlo usuší, vyžehlí, odžmolkuje a odstraní z něj veškeré nečistoty. Vy pak vytáhnete voňavé a nadýchané oblečení. Nemusíte se tak bát, že by vám barvy z vašich oblíbených kousků na sluníčku vyšisovaly ani že bude váš byt kvůli sušení prádla vlhký a budou se tam tvořit plísně. Obzvlášť vhodné je sušit oděvy v sušičce, pokud se řadíte mezi alergiky a astmatiky. 

Nejzásadnější otázkou při nákupu je typ sušičky. Na výběr je ze tří druhů. První je sušička ventilační, ta se však v Evropě téměř neprodává. Další že pak kondenzační sušička a sušička s tepelným čerpadlem. Kondenzační sušička je o něco levnější, sušička s tepelným čerpadlem využívá zbytkové teplo ze sušení k ohřevu studeného vzduchu a je tak energeticky daleko úspornější. 

Důležité jsou i další parametry jako je způsob plnění, kapacita nebo funkce sušičky, o kterých si můžete přečíst článek Jak vybrat sušičku.

 

Ohodnotit
(1 )
Pro vložení komentáře se prosím přihlašte a pokud nemáte heslo prosím zaregistrujte se"

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí:

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.


Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí: