Časopis pro ženy Lady.cz vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
  • Najdete nás i na

Domácí borůvkové kynuté knedlíky

 

Kynuté těsto se mnou dost často nespolupracuje... i když já se mu moc ani nedivím!

Pořád zvedám utěrku a koukám do mísy, jestli teda konečně UŽ nakynulo, protože na můj vkus mu to trvá nějak moc dlouho:o). Což se mu moc nelíbí, tudíž nevykyne. Tak mi kamarádka jednou poradila, abych mísu s těstem zabalila do utěrky a schovala pod peřinu, že tam dozajista dobře vykyne. Taky že vykynulo a docela slušně... mělo totiž dost času, protože jsem při celodenním shonu na těsto v posteli zapomněla a jaké bylo moje překvapení, když se konečně po perném dni chystám do postele a zjistím, že pod peřinou pořád čeká mísa těsta! Takže místo zaslouženého odpočinku jdete dělat o půlnoci knedlíky...

Po těchto zkušenostech se není co divit, že v tak hojné míře používám domácí pekárnu nejen pro výrobu chleba, ale i kynutého těsta. Všechno se tam nahrne, nic se nemusí míchat, hníst ručně, a mě to pak nějak nenutí chodit kontrolovat činnost těsta. Prostě mám čas na jiné věci a za hodinu a 50 minut mám hotovo.

Ingredience

  • 250 ml vlažného mléka,
  • 2 vejce,
  • 1 lžíce rozpuštěného másla,
  • trocha cukru,
  • špetka soli,
  • 500 g polohrubé mouky + na posypání,
  • 2 lžičky sušeného droždí,
  • 2 x 125 g borůvek (nebo jiného ovoce)

 

Postup

Tak jak už jsem psala několikrát, nejprve dáváme do pekárny tekuté ingredience – mléko, rozpuštěné máslo a vejce, která alespoň mírně rozšleháme v mléce. Poté zbytek ingrediencí. Pustíme pekárnu na program TĚSTO. Pokud máme těsto příliš řídké a lepí se na stěny, posypeme trochou mouky.

Poprášíme si pracovní plochu moukou a vyklopíme vykynuté těsto, které rozválíme válečkem na výšku těsta cca 1,5-2 cm. A abychom měli knedlíky stejně velké, vykrajujeme kolečka okrajem sklenic. Kolečka těsta po okrajích mírně roztáhneme (pozor abychom si těsto neprotrhly) a plníme ovocem. Okraje těsta naplněného knedlíku zmáčkneme k sobě. 

Takto připravené knedlíky přikryjte utěrkou a na pomoučněné pracovní ploše necháme asi čtvrt hodiny kynout.

Poprvé jsem knedlíky vařila ve vodě, ale popravdě je poměrně těžké najít tu správnou délku vaření. Takže jsem přešla na vaření v páře, které zaručuje, že jsou knedlíky nejen řádně uvařené, ale krásně nadýchané a hladké.

Pokud nemáte speciální hrnec, tak klidně použijte „napařováček“, který se pokládá na hrnec s horkou vodou. Ale dejte jen tolik vody, aby dosahovala pod napařováček a zbytečně nerozmáčela při vaření knedlíky ležící na něm. Mokrou utěrku položíme na pařáček a narovnáme ji ke krajům. Poklademe připravenými knedlíky s dostatečnou mezerou kolem sebe a přiklopíme poklicí.

Délku vaření je těžké určit přesně, protože knedlíčky dělá každý jinak velké, ale odhadem bych řekla, že se vaří 5–7 minut. Pokud si nejste jisti, stačí jeden rozkrojit a nakouknout dovnitř, zda je již dostatečně uvařený. Knedlíky ihned po vyjmutí z hrnce několikrát propíchněte vidličkou, aby vyšla pára.

Podávejte s  tvarohem a cukrem přelité rozpuštěným máslem.

 

Všem přeji dobrou chuť.

Lady.cz (Martina Sedlářová)

Ohodnotit
(0 )
Pro vložení komentáře se prosím přihlašte a pokud nemáte heslo prosím zaregistrujte se"

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí:

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.


Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí: