Časopis pro ženy Lady.cz vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
  • Najdete nás i na

Gillian Anderson: V Evropě může žena stárnout a být nádherná. V Los Angeles ne

Herečka Gillian Andersonová přiznává, že s postupujícími roky její mysl občas zastínilo vědomí, že už nikdy nebude mladá.

Gillian Anderson: V Evropě může žena stárnout a být nádherná. V Los Angeles ne (Shutterstock)

Osmačtyřicetiletá hvězda seriálu Akta X toho prý litovala ale jen párkrát v životě a vždy se rychle vrátila do pohody. Také díky meditaci, které se věnuje každé ráno. A díky tomu, že žije v Evropě. V Americe to podle ní mají ženy skutečně těžké, protože tam lidé odmítají pohlížet na stárnoucí ženy jako na krásné. Pokud mají vrásky a odmítají se nechat nabodat botoxem. 

„Měla jsem během posledních deseti let pár okamžiků, kdy jsem truchlila po mládí, což si myslím, že je úžasné a nezbytné v celém procesu. A fakt je, že s tím nemůžu absolutně nic dělat, nikdo z nás. A myslím, že je důležité, aby člověk uctíval každou etapu svého života, snažil se maximálně přijmout sám sebe,“ svěřila Gillian v rozhovoru pro britskou edici magazínu Harper‘s Bazaar.

Amerika a zvláště Kalifornie jsou podle Andersonové chorobě posedlé plastickou operací.

„Myslím, že v Evropě obecně existuje vědomí, že ženy můžou stárnout přirozeně a být krásné, zatímco si nejsem jistá, že tohle vnímání je v Americe, zvláště pak Los Angeles. Myslím, že je to tam vnímáno jako vada, třeba vrásky jsou vada. Vždycky ženy budou toužit po tom, když se uvidí, jak stárnou, aby proces zastavily. Rozhodně to souvisí s přijetím toho procesu, přijetím sebe sama ve věku, v němž jsme, což je těžké. Jsem si jistá, že sama sebe přistihnu na cestě v situacích, kdy se budu ptát, udělám to, měla bych, chtěla bych?“ prohlásila před časem představitelka Dany Scullyové.

Ve svém věku ale dokázala Gillian nalézt rovnováhu mezi profesním a rodinným životem.

„Začínám den meditací. I když to trvá jen pár minut před tím, než vstanou mé děti, vrátím se do středu své hlavy. Je to veliký rozdíl. Když dost spím, medituju, jím zdravě a mám rovnováhu ve svém životě mezi prací, rodinou a přáteli a jsem dostatečně kulturně a intelektuálně stimulovaná, mám toho hodně, o co žádám. Ale když je vše v dobré rovnováze, cítím se zřejmě nejvíc naplněná a nejšťastnější,“ dodala Andersonová magazínu Haper’s Bazaar.

Lady.cz(famous) Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

 

Ohodnotit
(1 )
Pro vložení komentáře se prosím přihlašte a pokud nemáte heslo prosím zaregistrujte se"

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí:

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.


Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí: