Časopis pro ženy Lady.cz vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
  • Najdete nás i na

Typy přátel, kterých byste se měli zbavit

Řečeno slovy amerického spisovatele Elberta Hubbarda: "Přítel je někdo, kdo o vás ví všechno, a pořád vás má rád."

Typy přátel, kterých byste se měli zbavit (c) Shutterstock

A měl naprostou pravdu, protože přátelství je především o sdílení nejen těch nejlepších okamžiků, ale i těch naprosto nejhorších. Přátelství nám obohacuje život a je vědecky prokázáno, že nás dělá šťastnějšími. S tímto vědomím nepochybně platí, že čím víc přátel, tím lépe, že? Nikoli. Protože pokud jde o nejlepší kamarády, platí, že rozhoduje kvalita, nikoli kvantita. Občas je třeba protřídit jejich řady, což platí na facebooku stejně jako v reálném životě, poznamenal zpravodajský server news.com.au.

A tady jsou ty druhy přátel, kterým byste se měli v letošním roce raději vyhnout - ve vlastním zájmu.

1. PŘÍTEL TYPU "JEN KDYŽ MI TO VYHOVUJE"

Máme je všichni a možná si to ani neuvědomujeme, protože tento takzvaný přítel je nesmírně talentovaný při maskování vlastních potřeb za něco, co je výhodné pro vás pro oba. Ale nenechte se ošálit, v každé situaci myslí jen na jednu osobu - a vy to nejste. Tenhle kámoš předpokládá, že všechno ve vzájemném vztahu bude tak, jak vyhovuje jemu či jí - místa, termíny a časy všech schůzek se uzpůsobují podle jeho či jejích potřeb. Totéž platí pro vzájemnou komunikaci. A ve chvíli, kdy ho nebo ji budete opravdu potřebovat, budou mít právě plné ruce práce.

2. PŘÍTEL TYPU "ANI SI NEPAMATUJU, PROČ SE VLASTNĚ KAMARÁDÍME"

Určitě je taky znáte, ty lidi, co jste s nimi kamarádili jako děti nebo třeba na střední, ale celý současný vztah je založený už jen na tom, co bylo tehdy. Začnete si to uvědomovat, když bude každé další setkání a každý další rozhovor rozpačitější než ty předtím, a vám dojde, že jste každý už úplně někde jinde a nemáte nic společného.

3. PŘÍTEL PLNÝ VÝMLUV

Tohle je ten druh přítele, který celý týden na sociálních sítích vytrubuje, jak nesmírně natěšený je na vaše příští setkání, a možná vám dokonce začne posílat esemesky s textem: "Už jsme se strašně dlouho neviděli!" nebo odkazy na sentimentální citáty na téma "význam pravého přátelství".

Ale těsně předtím, než se má posezení/schůzka/jakákoli jiná společná aktivita uskutečnit, se z ní omluví. V lepším případě telefonátem, v tom horším e-mailem nebo textovou zprávou obsahující pohodlnou výmluvu na hektický týden, nemocného psa nebo rodinnou záležitost, na kterou zapomněl jako na smrt.

Totéž se bude opakovat s železnou pravidelností - a jedinou spolehlivou věcí na vašem příteli bude to, jak je nespolehlivý.

4. PŘÍTEL ZNEUŽÍVAJÍCÍ

Přátelství je obousměrná ulice, ale tenhle druh přítele nerespektuje žádná pravidla dopravy. Snadno se dá identifikovat podle způsobu, jakým s vámi komunikuje - osobně nebo telefonicky. V zásadě mu jde o jediné - vyklopit na vás všechny vlastní problémy.

Žádná konverzace se nekoná, vždycky jde o monolog. O to, jak on či ona se má, co dělá, co si myslí, co cítí... A pokud už položí otázku: "A co ty?", odpověď buď vůbec neposlouchá, protože si rovná v hlavě vlastní věty, které na vás vychrlí, jen co se nadechnete, anebo se v půlce vašeho líčení vymluví na neodkladnou povinnost a odejde či zavěsí.

Lady.cz (ČTK)

Ohodnotit
(0 )
Pro vložení komentáře se prosím přihlašte a pokud nemáte heslo prosím zaregistrujte se"

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.

Kde to vře?

Error: No articles to display

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí:

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.


Kde to vře?

Error: No articles to display

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí: