Časopis pro ženy Lady.cz vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
  • Najdete nás i na

Život chce vědět, co přesně od něj čekáte. Když o nic nepožádáte, nic nedostanete

Jak prožít bohatý a naplněný život? Chcete také patřit k těm lidem, kteří se nejenom nebojí, ale kteří svoje sny také dokáží uskutečňovat? Proč to někomu jde a jinému ne?

Jeden mladý muž, který pracoval jako asistent manažera v malé reklamní agentuře, měl pocit, že už ho jeho život neuspokojuje. Nebavila ho práce, měl finanční těžkosti… A snil o lepším životě. Už mnohokrát se snažil dát výpověď, ale vždy zaváhal, protože byl zbabělý. A pak si jednoho dne vzpomněl na strýce, který je milionář a rozhodl se ho navštívit, aby mu poradil, jak získat peníze a dostat se z dluhů.

Strýček ho přivítal u sebe doma a dal mu kontakt na člověka, díky němuž on sám kdysi zbohatl. Tomu člověku se říkalo „výstřední milionář“ a pomohl k bohatství mnoha lidem. Strýček napsal doporučující dopis, předal synovci adresu a ten se vydal na cestu. Nakonec se s milionářem opravdu setkal a vše, co od něj vyzvěděl, změnilo jeho život.

Rady výstředního milionáře byly následující:

„Lidé, kteří ztrácejí čas čekáním na dokonalé okolnosti, nikdy ničeho nedosáhnou. Ideální chvíle pro čin je právě teď! Lidé, kteří váhají a odmítají riskovat, protože se jim ještě nesešly všechny žádoucí okolnosti, se nikdy nikam nedostanou.

Život chce vědět, co přesně od něj čekáte. Když o nic nepožádáte, nic nedostanete.

Všechno, co se vám děje, je produktem vašeho myšlení. Chcete-li tedy změnit svůj život, musíte začít tím, že změníte své myšlení.

Všichni, kteří zbohatli, byli hluboce přesvědčení, že na to mají.

Tajemství každého cíle spočívá v tom, že musí být ambiciózní a zároveň dosažitelný. Ale nezapomínejte, že většina lidí je příliš konzervativní – bojí se snít. Nesmíte se bát rozšířit své duševní hranice.

Někteří z nás si omílají, že nikdy nebudou úspěšní, protože pocházejí z neúspěšné rodiny, nebo protože už mají za sebou řadu nezdarů, nebo si myslí, že nemají dostatečné vzdělání, dost peněz, dovedností, inteligence, řídících schopností, štěstí a tak dále. A tak se potácíme od nezdaru k nezdaru, ne proto, že by nám snad chyběly vlastnosti nezbytné k úspěchu, nýbrž proto, že právě tak si sami sebe nevědomky představujeme. Na vině je síla představy o sobě samých, která je odrazem podvědomí.

Milióny lidí chtějí zbohatnout, ale ani jeden ze sta nejde tak daleko, aby si načrtl cestu, která ho má k jeho cíli dovést. Buďte jiní! Stanovte si plány a tabulky. Přemýšlejte, kalkulujte, dokud nepřijdete na plán, který vám vyhovuje. Bude to váš plán. Chcete-li zbohatnout, musíte začít snít. Poté musíte vědět, jak svůj sen kvantifikovat a převést jej na konkrétní částky a data. Prostý fakt, že si své cíle, lhůty a sumy zapíšete na papír, je prvním krokem k proměně vašeho ideálu v jeho materiální podobu.

Jakmile se objeví nějaká příležitost, bez váhání se jí chopte. Nenechte se paralyzovat strachem, který tolika lidem brání v tom, aby své sny uskutečnili. Víte, že když nic neuděláte, vaše příjmy se nezvýší. Průměrnost znamená nikdy se neodvážit dělat to, co milujete, ze strachu, co tomu řeknou ostatní, nebo z obavy ze ztráty jistoty.

Žijte s myšlenkou: Odmítám zemřít, aniž bych sebral odvahu dělat to, co chci dělat.

Napište na papír všechno, co od života chcete. Má-li se váš sen zhmotnit, musíte jej konkretizovat. Do nejmenších podrobností si zapište, co od života chcete, aniž byste se jakkoli omezovali. Vaše myšlenky žijí. Čím konkrétnější bude váš portrét, tím větší je šance, že se zhmotní. Vaše myšlenky, budou-li pravidelně živeny, dají záhadným nečekaným způsobem povstat okolnostem, které jim umožní stát se skutečností.“

Muž, který chtěl být bohatý, je kniha jednoho z nejznámějších kanadských autorů Marka Fishera. Je to kniha zajímavá, velmi zajímavá… Není jen o tom, jak přijít k bohatství, ale i o tom, jak se nebát začít plnit si své sny. Ale předtím je důležité zjistit, jaké sny vůbec máte – zdá se to být jednoduché, ale dokážete teď hned, rychle, bez přemýšlení říct, po čem toužíte a co v životě chcete? Pokud ne, knížka vás donutí se nad tím zamyslet a možná vás i vyprovokuje začít se svým životem něco dělat.

 

Ohodnotit
(0 )
Pro vložení komentáře se prosím přihlašte a pokud nemáte heslo prosím zaregistrujte se"

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí:

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.


Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí: