Časopis pro ženy Lady.cz vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
  • Najdete nás i na

Sex mezi dvěma heterosexuálními muži je častější, než si lidé myslí

Sex mezi dvěma ženami je muži vnímán jako vzrušující mazlení na druhou. Když se ale začnou dotýkat dva muži, většina pánů se pohoršuje, hrozí či dokonce agresivně vyvádí.

Sex mezi dvěma heterosexuálními muži je častější, než si lidé myslí (c) ShutterStock

Přitom v pubertě je vzájemná či společná onanie u heterosexuálních chlapců běžná. Docentka sexuologie Jane Wardová z Kalifornie ale tvrdí, že je mnohem běžnější – než si myslíme – i u dospělých heterosexuálních mužů. 

Tématem sexu mezi dvěma heterosexuálními muži se léta zabývá a své objevy shrnula v knize Not Gay: Sex Between Straight White Men. S docentkou Wardovou z Kalifornské univerzity v Riverside souhlasí i její kolegyně Susan Blocková.

„Slýchám často, že k tomu dochází v Saúdské Arábii, v latinské Americe, mluvím s mnoha muži z celého světa, kteří to dělají. Z různých kultur,“ tvrdí Blocková.

Mužská sexualita je silně tabuizována kvůli kulturním normám. Po staletí se tu démonizuje homosexualita. Konečně na počátku jednadvacátého století se začíná mluvit o něčem, co se zatím přisuzovalo jen ženám – fluidita sexuální orientace. Tedy že vyhraněnost je výjimečná a že i muži můžou občas tíhnout k experimentům se stejným pohlavím.

„Vždy to tady bylo. Někdy to lidé skrývali, protože nechtěli být trestáni společností,“ tvrdí Blocková.

Vzrušení není jediným ukazatelem orientace. Orientace je totiž spíše citovou záležitostí. Homosexuál není ten, kdo má sex se stejným pohlavím, ale ten, kdo se do stejného pohlaví zamilovává, kdo cítí ke svému pohlaví citovou náklonnost a vazbu. Vzrušení je ale součástí sexuality a orientace. Ovšem to, že někoho vzrušuje sex s oběma pohlavími, je těžké jednoduše definovat jako bisexualitu.

„Když lidé přemýšlejí o své sexuální orientaci, přemýšlejí o svých nadějích a snech s ohledem na lásku a romantiku. Nejen na sex,“ vysvětluje Blocková.

„Když muži chápou sexuální aktivity se stejným pohlavím jako nic neznamenající, příležitostné nebo dokonce nezbytné, dokážou pak homosexuální kontakt provést heterosexuálním způsobem. Slovo nic neznamenající je pro ně důležité. Protože ženy jsou plné významů. Muži prostě mají na sexu s muži rádi to, že to nic neznamená. Je to jen zábava,“ tvrdí docentka Wardová.

Ne, že by muži netoužili po sexu v láskyplném vztahu, po intimitě, ale touží občas také po sexu bez citu a bez komplikací.

Blocková studovala sexuální chování šimpanzů bonobo. Samci našich nejbližších příbuzných se občas vzájemně uspokojují tak, že si třou penisy o sebe do vyvrcholení.

„Přestanou se rvát a zabíjet jeden druhého tím, že si začnou třít ztopořené penisy o sebe, dokud nevyvrcholí. A pak si spolu dají banán nebo něco. Myslím, že je v tom velmi pozitivní a určitě velmi přirozený aspekt,“ dodává doktorka Blocková.

Lady.cz (famous)

Ohodnotit
(0 )
Pro vložení komentáře se prosím přihlašte a pokud nemáte heslo prosím zaregistrujte se"

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí:

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.


Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí: