Časopis pro ženy Lady.cz vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
  • Najdete nás i na

Jak si zaručit, že zhubnete- učiňte veřejné prohlášení

Každý den chtějí miliony lidí změnit svůj životní styl. Chtějí být zdravější, získat tělesnou kondici a ovlivnit, jak se cítí. Ale příliš často to dělají sami a v tichosti.

Jak si zaručit, že zhubnete- učiňte veřejné prohlášení Shutterstock.com

Jejich postoj vychází z přesvědčení, že je lepší nechat si svůj záměr pro sebe, dokud se jim ho nepodaří dosáhnout. Jenže ve skutečnosti si necháváme své céle a předsevzetí pro sebe ze dvou důvodů: bojíme se kritiky a bojíme se nést následky.

Veřejné sdílené našich cílů vyvolává strach ze zodpovědnosti. Když jsme sami doma a nepodaří se nám dodržet naše výživové plány nebo vynecháme cvičení, víme o tom jenom my. Je to naše malé tajemství. Podělte se o své cíle - najednou kolem vás budou lidé, kteří si všimnou, že děláte špatná rozhodnutí či vynakládáte nedostatečné úsilí. 

Tím, že veřejně oznámíte svou cestu, si v podstatě uzavřete možnost úniku. Už nejste jediní, kdo bude vědět, jestli jste selhali. Zklamete-li sami sebe, také to si vybere svou daň. Zklamat ostatní je však mnohem obtížnější: najednou se budete ze svých činů zodpovídat. Věřte, že byste byli překvapeni, jak rychle mizí výmluvy, když se svěříte se svými záměry. Hned jste za ně zodpovědní a vy to víte.

Bez ohledu na skutečnost, kolik stravovacích plánů, cvičení a receptů máte k dispozici, jiskřička iniciující změnu vychází od jednotlivce. Přijde čas, možná po letech tápání, kdy učiníte rozhodnutí. Budete si jisti, že jste připraveni ke změně a chcete podniknout nezbytné kroky, abyste dali věci do pohybu.

To je chvíle, kdy byste měli své úmysly vyjádřit veřejně. Takové prohlášení je prvním krokem k tomu, abyste se mohli vydat na trvalou cestu ke zdraví. Potřebujete co nejvíc lidí, kteří vás poženou ke zodpovědnosti v souvislosti s životní změnou. 

Neznamená to, že by si všichni měli zřídit blog nebo napsat dopis do televize. Pro některé je veřejným prohlášením svěřit se životnímu partnerovi. Máte také ovšem kamarády nebo spolupracovníky. Ale slova, touhy a obecné cíle by lidé měli říkat, měli by je sdílet. Jen tak je možné dosáhnout skutečného úspěchu. Pokud si své cílé a touhy necháte pro sebe, je to totéž, jako byste si řekli “to nedokážu”. Jakmile své cíly prozradíte, je tu změna - zbývá jen vyřešit, jak to dokážete. A cestu najdete.

Zdroj: Z hubeňoura tlouštíkem a zase zpátky, autor Drew Manning a Brad Pierce

Článek vznikl ve spolupráci s nakladatelstvím Jan Melvil publishing

 

Ohodnotit
(0 )
Pro vložení komentáře se prosím přihlašte a pokud nemáte heslo prosím zaregistrujte se"

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí:

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.


Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí: