Časopis pro ženy Lady.cz vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
  • Najdete nás i na

Novoroční předsevzetí nikomu neříkejte. Nebo se nenaplní

Sociální sítě v lidech podporují jejich přirozenou touhu chlubit se. A tak jsme svědky chvástání a vystavování se na odiv po celý rok.

Novoroční předsevzetí nikomu neříkejte. Nebo se nenaplní (c) Shutterstock

Jenže zrovna na počátku roku by lidé měli šetřit se sdílením svých novoročních předsevzetí. Je totiž dokázáno, že čím sdílnější člověk je, tím pravděpodobněji v dodržování novoroční změny života selže. 

Podle magazínu Science of Us bylo prokázáno během osmdesáti let výzkumů, že když se člověk okolí a blízkým svěří – a nemusí to být zrovna na Facebooku, Twitteru či Instagramu, stačí to vyslovit ústy – tak s největší pravděpodobností selže. Lepší je začít změnu dodržovat a nikomu o tom neříkat.

„Klasickým příkladem je maratón. Někdo se rozhodne, že v roce 2017 uběhne maratón, tak o tom všem začne říkat. Nakonec vyvěsí své nové běžecké boty na Instagramu a informuje na Twitteru o podstatě různých tréninkových plánů. Začne mít pocit, že je člověk, který maratón běhá, vůbec nemyslí na to, že se skutečnému tréninku vyhnul a nedělá nic pro to, aby ho nakonec uběhl,“ píše Science of Us.

Tomuto jevu se říká sociální realita. Vytvoříme dojem plný slov, obrázků a informací, ale vůbec nic fakticky sami neděláme.

A má to také velké negativní důsledky. Protože dotyčný člověk samozřejmě selhává a jednou se otočí a zjistí, že neudělal nic z toho, o čem všem říkal. Nenaplnil tedy to, co slíbil. Což vede k pocitu zostuzení, selhání a vyvolává deprese.

Svěřit se někomu ale nemusí být vždy špatně. Důležité ale je, aby dotyčný byl osobou, která nás v novém předsevzetí podpoří a bude motivovat k jeho naplnění, nikoli naopak.

Nejhorší je svěřit člověku, který je obézní a líný, takže sám pro hubnutí nehodlá udělat nic, že chceme zhubnout. Lepší je svěřit se někomu, kdo už sám hubne a daří se mu to.

Lady.z (famous)

 

Ohodnotit
(1 )

1 komentář

  • Aneta
    Aneta
    16. leden 2017
    Neříkala bych to nikomu, pokud vím, že mám problémy předsevzetí dodržet - to bych se s tím úplně nechlubila. Já si jich letos moc nedala, většinou si je ani nedávám. No ale udělala jsem výjimku a moje předsevzetí jsou: víc si užívat život, starat se o sebe, takže jsem začala hezky od prvního pravidelně cvičit a a dávám si jen pauzu jeden den v týdnu, pak že si zlepším angličtinu - to jsem si už taky zakoupila online kurz http://anglictina-bez-biflovani.cz/anglictina a už se podle ní taky nějakých deset dnů učím. chci si totiž tento rok našetři a příští rok v lednu nebo v únoru bych chtěla s kamarádkou vyrazit na maledivy. To je můj sen, ale zadarmo to bohužel není. Takže další předsevzetí je, že nebudu utrácet za hlouposti a budu hezky šetřit do prasátka :)
Pro vložení komentáře se prosím přihlašte a pokud nemáte heslo prosím zaregistrujte se"

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.

Kde to vře?

Error: No articles to display

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí:

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.


Kde to vře?

Error: No articles to display

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí: