Časopis pro ženy Lady.cz vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
vydává W.D.A. Czech, s.r.o.
  • Najdete nás i na

Domácí wellness je relaxace a zdraví celé vaší rodiny

Každý z nás, alespoň jednou za život, už vyrazil na nějaký ten wellness víkend plný relaxace. Užít si příjemného odpočinku ve vířivce, sauně nebo parní lázni. 

Na to, abyste mohli mít podobné místo i doma, nemusíte mít obrovský dům. Protože vlastní domácí wellness dnes můžete mít i vy. Na zahradě, terase, nebo v bytě. Stačí chtít. 

Ono mačkat se s cizími zpocenými lidmi v přeplněné veřejné sauně není žádný med. A koho by bavilo jezdit do wellness stovky kilometrů nebo, v lepším případě, přes celé město. 

Podívejme se společně na to, jaké nejoblíbenější wellness prvky můžete mít i u vás doma.

Finská sauna
Sauna bývá hlavním prvkem většiny domácích wellness. A právem. Pokud máte rádi syčení páry a vysoké teploty až kolem 100 °C, bude domácí sauna ta správná volba pro vás. 

Abyste v sauně mohli zatopit, nemusíte brát do ruky sekyrku a pokácet půl lesa – dnes se ve většině případů používají elektrická saunová kamna. Před saunováním stačí zmáčknout displej saunové regulace a nastavit oblíbenou teplotu.

Ideální místo pro saunu je v koupelně nebo samostatné místnosti. Skvěle funguje i venku na zahradě, a máte-li místo vedle vašeho bazénu, tak neváhejte – protože po saunování byste se měli pokaždé zchladit.

 

Infrasauna
Hlavní rozdíl proti finské sauně je u infrasauny zdroj tepla – infrazářiče prohřívají přímo vaše tělo, neohřívá se zde vzduch. Proto je domácí infrasauna ekonomicky méně náročná a to jak na pořízení, tak na vlastní provoz.

Pro infrakabinu také většinou stačí menší prostor, protože během saunování se sedí. Doporučujeme soustředit se na kvalitu infrazářičů – ty nejlepší generují celé spektrum infrazáření (všechny 3 složky) a jsou tak nejpodobnější opravdickému sluníčku. 

Hledejte infrazářiče Vitae. Jen ty dosáhnou plného výkonu hned po zapnutí a nemusíte tedy čekat, až se infrasauna prohřeje.

 

Vířivka (aneb Whirlpool)
Teplá voda plná bublinek, které příjemně masírují vaše tělo. Kvalitní domácí vířivka umožňuje celoroční provoz, takže můžete relaxovat v teplé vodě a sledovat poletující sníh nebo podzimní západy slunce. Věřte nám, je to velmi návykové.

U vířivky sledujte vybavení, počet pozic a jejich tvar. Platí u ní dvojnásob pravidlo: lepší jednou vyzkoušet než stokrát vidět. Dodavatele se ptejte na možnost servisu po uplynutí záruky a věnujte pozornost technologii ohřevu, cirkulace vody a materiálu skořepiny. 

 

Nekupujte wellness jen podle katalogu
Abyste poznali rozdíl mezi kvalitním a nekvalitním produktem (ať už to je sauna, infrasauna nebo vířivka), nebude vám stačit listovat katalogem. Přesvědčte se na vlastní oči, jak jsou zpracované dřevěné lavice v sauně, zda někde něco nevrže, jaká je síla materiálu atd.

Když vše promyslíte a svěříte se do rukou schopné realizační firmy, pojede stavba wellness jako na drátkách. Hledejte takovou firmu, která má s navrhováním wellness zkušenosti a bohaté reference.

Doporučujeme nezávaznou návštěvu ve wellness showroomu v Praze – Uhříněvsi. Budete si moci prohlédnout i vyzkoušet finské sauny, infrasauny i několik vířivek – od německého, španělského i českého výrobce. Věnujte výběru čas, vyplatí se vám to.

Ohodnotit
(1 )
Pro vložení komentáře se prosím přihlašte a pokud nemáte heslo prosím zaregistrujte se"

Přečtěte si dále:

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.

Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí:

Internetový magazin pro moderní ženy s tématy z oblasti krásy, zdraví, rodiny, vztahů, nakupování a mnoho dalšího.

Užitečné informace, rady a návody pro všechny, které chtějí být v obraze.


Facebook

Lady můžete najít rovněž na oblíbeném Facebooku. Neváhejte a zařaďte se mezi ty, kterým už se naše stránky líbí: